Derneğimiz Lgbt Eğitimlerinde Birikimlerini Bizlerle Paylaşan Sevgili Dostumuz Mahmut Şefik Nil 13 Ağustos Günü Aramızdan Ayrıldı.

17 Ağustos 2015 / cetad.org.trDerneğimiz LGBT eğitimlerinde, birikimlerini bizlerle paylaşan sevgili dostumuz Mahmut Şefik Nil 13 Ağustos günü aramızdan ayrıldı. 

1967 Ankara doğumlu olan Mahmut Şefik Nil, 1992 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından özel anaokullarında sınıf öğretmenliği ve danışmanlık yaptı. 

Kaos GL’nin kurucularından olan Mahmut Şefik Nil, özellikle LGBT derneklerinin ruh sağlığı alanında yaptığı çalışmalara yön vererek, LGBTİ'lerin ruh sağlığı hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak için ruh sağlığı profesyonellerine, rehber öğretmenlere, eğitimcilere, LGBT aktivistlerine yönelik pek çok eğitim çalışmasında rol aldı, HIV pozitif bireylere ve ihtiyacı olan lgbt danışanlara ücretsiz terapi desteği verdi. 

2010 yılında Homofobi Karşıtı Ruh Sağlığı Girişiminin kurucularından biri olarak eğitim çalışmalarını sürdüren Psikolog Mahmut Şefik Nil, 2011 yılında LİSTAG´ın Türkiye geneline açılma projesi kapsamında lgbt bireylerin aileleri ile çalışmalarımıza eğitimci olarak katıldı. 2014 yılında CETAD´ın ilk kez düzenlediği LGBT Bireylerle Çalışma Eğitimi’nde eğitici olarak yer aldı. 

Psikoloji alanındaki engin bilgisinin yanı sıra insanlık tarihi, felsefe ve evrenle ilgili etkileyici birikimlerini bireylerle paylaşmaktan çekinmeyen, hep güler yüzü ile hatırlayacağımız meslektaşımızı bu kadar erken kaybetmenin acısını yaşıyor, yakınlarına, meslektaşlarımıza ve LGBT camiasına baş sağlığı diliyoruz.