Derneğin Amacı
Derneğimizin amacı, cinsellik alanında çalışan farklı disiplinlerden profesyoneller arasında eşgüdümü sağlamak, sağlık profesyonellerini cinsel tedaviler konusunda eğitmek, cinsel tedavilerin bilimsel standartlara ve etik kurallara uygun yapılmasını sağlamak ve toplumun cinsel eğitimine katkıda bulunmak şeklinde özetlenebilir.
 
 
Sizden Gelen Sorular
 
Üyeliklerimiz
Skip Navigation Links

Tiroid Hastalıkları Ve Cinsel Yaşam

Hipotiroidide görülen cinsel sorunlar nelerdir?
Düşük tiroid hormonu seviyeleri serbest testesteron ve steroid bağlayıcı hormon seviyelerini düşürebilmekte bu da erkeklerde cinsel isteksizlik, sertleşme güçlüğü, erken ya da geç boşalma, kadınlarda ise yine cinsel isteksizlik, orgazm güçlükleri, adet düzensizlikleri ve yumurtlama sorunlarına sebep olabilmektedir.

Hipertiroidide görülen cinsel sorunlar nelerdir?
Yüksek tiroid hormonu seviyeleri fizyolojik olarak bir cinsel işlev bozukluğuna sebep olduğunu ispatlayan ciddi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. Bir bilimsel çalışmada cinsel isteksizlik, boşalma ve sertleşme sorunları ve hipertiroidisi olan bir grup erkekte hipertiroidi tedavisinden sonra cinsel sorunlarda düzelme olduğu bildirilmiştir. Bunlara ek olarak, hipertiroidiye bağlı halsizlik, kas ağrıları, depresyon ve huzursuzluk gibi sıkıntılar cinsel hayatı da olumsuz etkileyen faktörlerdir.

 
     
 LookUs & Online Makale